Тести

IQ вербальний тест Айзенкаоцінка інтелектуальних здібностей.

Психологічний портрет за ключовими словами.

Оцінка логічного мислення.

Тест определения уровня самооценки.

Формула темпераменту.

Чи готова дитина до школи?

В наш час вимоги до підготовки дітей зросли. Співбесіда або психологічне тестування відіграє одну з найважливіших ролей в ухваленні рішення про зарахування в школу.
Як дізнатися самостійно, без допомоги фахівця, чи готова дитина до школи? Батьки можуть оцінити рівень “зрілості” за допомогою спостереження і відповідей на спеціальні питання, що були розроблені психологом Джеральдін Чейні. Після того, як Ви відповіли на спеціальні питання та проаналізували результати, можна провести ряд тестів, які використовуються дитячими психологами при вступі до школи.
Тести проводяться не всі відразу, в різний час, коли у дитини хороший настрій. Не обов’язково проводити всі запропоновані тести, виберіть декілька. (різноманітні тести):

Графічний диктант, розроблений Д. Б. Ельконіним

Лабіринт

Орієнтаційний тест шкільної зрілості Керна – Йірасека

Ступінь психосоціальної зрілості

Тест “Десять слів”

Тест “Знайди відмінності”

Тест “Класифікація”

Тест “Складання розповіді по малюнкам”

Тест “Четвертий – зайвий”

Тест “Чого не вистачає?” (малюнки)

Тест “Чого не вистачає?” (іграшки)

Нагадємо, що:

• всі запропоновані методики можуть бути використані як розвиваючі ігри;
  • не обов’язково виконувати відразу всі завдання, можна пропонувати виконувати їх протягом декількох днів.

Зараз у продажу з’явилися пакети подібних методик, що включають в себе не тільки опис, але й наочний матеріал, приблизні норми. При купівлі такого пакета зверніть увагу на набір методик, якість виконання малюнків…