Закон про протидію булінгу (цькуванню)

Posted by admin on 21.01.2019 in Булінг |

Закон України від 18.12.2018 року № 2657-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”

Нововведення стосується насамперед фізичного чи морального насильства  над школярами. Але норми можуть бути застосовані і вразі знущань  над вчителем.
Тому, хто поводиться з іншими жорстоко, щоб викликати страх, доведеться заплатити від 340 до 850грн. Якщо порушник неповнолітній, штраф випишуть батькам. При повторній агресії стягнуть від1700 до 3400 гривень.
Штрафувати будуть і вчителів за приховування випадків жорстокого поводження-до 1700 гривень
.

Також класних керівників зобов’яжуть проводити з підлітками навчальні бесіди  для профілактики цькування.

У законі також визначені типові ознаки булінгу

-систематичність (повторюваністьдії;

-наявність сторінкривдник  (буллер),   потерпілий  (жертва булінгу), спостерігачі  (за наявності);

-дії або бездіяльність кривдниканаслідком яких є заподіяння психічної ібо фізичної шкоди, приниження, страх,  тривога,  підпорядкування потерпілого інтересам кривдникаі/або заподіяння  соціальної  ізоляції потерпілого.

19 січня 2019 року в Україні набув чинності закон про протидію булінгу.

Закон №2657-VIII був опублікований 18 січня 2019 року в парламентській газеті “Голос України”. 18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) “(№ 8584). За відповідний законопроект проголосувало 228 народних депутатів.

Кодекс України про адміністративні правопорушення було доповнено статтею 173-4, яка передбачає, що булінг (цькування), тобто дії учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються в щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могло бути чи було завдано шкоди психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 або 1700 гривень) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Якщо цькування здійснене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 або 3400 грн) громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Copyright © 2010-2019 Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №24 ім.О.Білаша All rights reserved.