Абітурієнти неуважно ставляться до реєстрації на ЗНО

Posted by admin on 15.02.2015 in ЗНО |
В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомляють, що незважаючи на широке інформування громадськості щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема термінів та порядку реєстрації на ЗНО, активність подання документів учасниками вступної кампанії у січні була вкрай низькою.В УЦОЯО також зауважують, що запитання, які надходять за телефонами інформаційної підтримки та на веб-сайти, здебільшого свідчать про неуважність майбутніх вступників під час ознайомлення з оприлюдненою інформацією або нездатність її аналізувати.

“Найбільш прикрим є той факт, що запитання, як правило, однотипні попри те, що відповіді на них регулярно розміщуються на веб-сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти”, – зазначають в УЦОЯО.

Разом з тим, в УЦОЯО окремо наголошують, що близько 30% абітурієнтів, яких цікавила процедура створення та заповнення заяви-реєстраційної картки, запитують, яку адресу необхідно вказувати у заяві – фактичного місця проживання чи реєстрації.

“Українським центром неодноразово наголошувалося, що у заяві-реєстраційній картці потрібно вказати адресу фактичного місця перебування на момент проходження тестувань, оскільки абітурієнтів буде розподілено до пунктів тестування для проходження ЗНО за адресою, вказаною ними під час реєстрації. На цю адресу також надходитиме уся кореспонденція, надіслана для участі у тестуванні”, – повідомляють в Українському центрі оцінювання якості освіти.

У центрі вважають, що поширення достовірної та об’єктивної інформації про проведення ЗНО у 2013 році буде ефективнішим у разі активного залучення до цього процесу представників органів місцевого самоврядування, педагогічної громадськості, ЗМІ тощо. “При цьому поширювана інформація має відповідати нормативним вимогам щодо організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання”, – зауважують в УЦОЯО.

Реєстрацію для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2013 року буде завершено 5 березня. В Українському центрі оцінювання якості освіти вкотре закликають абітурієнтів не відкладати реєстрацію на останні дні.

За матеріалами: Освіта.ua