0

День вишиванки

Posted by admin on 19.05.2023 in Архів новин |

Вмиюся росою з зілля на світанку
І піду між люди так.
Хай Усі навколо день новий стрічають,
Хай співають гучно радісних пісень,
Бо сьогодні свято (Українці знають!),
Й весело святкують Вишиванки День !!!

Щорічне свято національного костюму відзначають по всій країні щорічно в кожен третій четвер травня.

У цей день жителі України одягають вишиті сорочки з метою збереження культурної традиції, розвитку і популяризації національної моди. Свято національного костюму спрямований на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок. Яскраві, барвисті костюми піднімають настрій, а участь у заходах просвічує молодь щодо культури носіння вишиванки.

Вишиванка це не просто сорочка – саме у вишивці закладено маса сенсу: обережна вишивка, весільна, траурна і просто ошатна, яка принесе здоров’я і багатство.

Порадуйте себе і оточуючих красивим елементом національного костюма.


День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

Залишити відповідь