Міжнародний День Енергозбереження

Posted by admin on 11.11.2023 in Архів новин |

11 листопада за ініціативою міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) оголошено Днем енергозбереження. Рішення про заснування цього свята було прийнято в квітні 2008 року на проведеному в Казахстані міжнародному нараді координаторів SPARE. А вже 11 листопада 2008 світ відзначив перший День енергозбереження. Це свято отримав статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.

Основна мета свята – привернути увагу влади і громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлюваних джерел енергії. Проблема енергозбереження набагато глибше, ніж може здатися на перший погляд. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища.


Питання енергозбереження та енергоефективності з кожним роком  стають все більш актуальними. При цьому напрямок викликає інтерес не  тільки у держави та власників бізнесу, а також у представників простих  домогосподарств. Цьому служить ряд причин:

 – дефіцит і постійне зменшення природних ресурсів;

 – питання енергетичної безпеки України;

 – висока енергоємність української економіки;

 – поступове збільшення споживання;

– щорічне зростання цін на імпортовані Україною енергоресурси (газ, нафта).

Новітні технології в енергозбереженні Новейшие технологии в энергосбережении

Висока енергоємність галузей економіки пояснюється низкою факторів, серед яких найвпливовішими є:

1) значна частка витрат паливно-енергетичних ресурсів у загальній структурі собівартості продукції;

2) високий ступінь фізичного зносу основних фондів, у тому числі виробничого обладнання (65-70 %);

3) дефіцит інформації про програми і технології енергозбереження;

4) порівняно невеликий досвід фінансування таких проектів і, як результат, неактивна їх реалізація.

Представники великих виробничо-промислових компаній України вже сьогодні приділяють велику увагу показникам енергоспоживання, енергозбереження та підвищення енергоефективності виробництва. Значний крок вперед зробили провідні компанії України, що представляють металургійний сектор, видобувну та машинобудівну галузі. З метою виявлення потенціалу енергозбереження в різних регіонах України був розроблений і розрахований спеціальний індекс (Ukrainian Energy Index, UEI), що дає можливість порівнювати ефективність використання енергоресурсів в регіонах України з урахуванням структури національної економіки.

Кожен з нас поглинутий епохою великих інформаційних технологій і  не може уявити своє життя без електроенергії. Ми щодня заряджаємо  гаджети – телефони, планшети, ноутбуки, залишаємо ввімкнутими деякі прилади, коли йдемо з дому і не розуміємо, що тягне за собою наша необачність. Та все ж це не катастрофа, якщо на декілька хвилин залишив ввімкнутий телевізор. Найбільші проблеми приходять з початком опалювального сезону, коли згадуємо ще й  про інші засоби комфорту у домі.

Ви запитаєте: «Навіщо необхідно слідкувати за енерговитрачанням та берегти енергію? Адже я плачу за стільки, скільки використовую». Я відповім. Такий світогляд дуже швидко призведе до негативних наслідків, адже основні ресурси, які використовуються при виробленні енергії, є не відновлювальними. Відсутність розумного підходу до використання енергії дуже швидко призведе до того, що вона стане менш доступною і дорожчою. А в цей час, ми власними руками приводимо до електричного збою, через переоснащеність ввімкненими електричними пристроями та зовсім необачливо використовуємо її у своїх власних цілях.

Члени ЕкоКлубу КНТЕУ провели опитування респондентів на тему «Енергозбереження», щоб зробити висновки, чи є респонденти енергоощадними у побуті. В діаграмі використані порівняльні дані за весну/осінь 2014 р.

Отже, можна зробити висновок, що за останні півроку думка суспільства почала змінюватись на краще. Приблизно 60-70% з опитаних попередньо почали економно витрачати енергію, купувати енергозберігаючі лампи, притримуватись правила «Ідучи, вимикай світло!». Тож наші старання не пройшли задарма. І для того, щоб кожен міг змінити щось у своєму повсякденному житті, нижче зазначено рекомендації, яких ЕкоКлуб притримується сам, і вам радить приєднатись.

ЕкоКНТЕУ на сторожі у вирішенні глобальних проблем екології.

Рекомендації:

  1. Самий простий і ефективний спосіб економії електроенергії – не забувати вимикати за собою світло там, де воно не потрібне.
  2. Середній термін служби звичайної лампочки розжарювання 1000 годин. У енергозберігаючої лампочки – 15000 годин, при цьому, електроенергії витрачається в 5 разів менше, ніж при роботі лампочок розжарювання.
  3. Користувачі часто думають, що їх пристрої відключені, тоді як насправді вони знаходяться в режимі очікування і споживають електроенергію. Повністю відключити побутовий електроприлад від мережі можна тільки за допомогою спеціальної кнопки на самому приладі або від’єднавши його від електромережі, що живить прилад, вийнявши вилку з розетки.
  4. Маркування є кращими способами отримання інформації про енергетичну ефективність придбаного електроприладу. Звертайте увагу пыд час купівлі електроприладу на наявність маркування та зазначеного там класу енергетичної ефективності. Клас енергетичної ефективності позначається літерами від A до G. Клас A відповідає найвищій ефективності, G – найменшій.
  5. Системи  автоматичного управління освітленням  здатні самостійно вмикати і вимикати освітлення, змінювати його інтенсивність. Вони, регулюючи напругу ламп залежно від зовнішнього освітлення, управляють світлом в будинку.
  6. Утримуйте в чистоті лампочки і плафони. Бруд і пил скупчуються на них та можуть знизити ефективність освітлювального приладу на 10-30%. Ваші вікна повинні бути чистими. Брудні вікна крадуть природне світло, що потрапляє до вас у будинок. Брудні чи запилені вікна можуть знижувати природну освітленість в приміщенні до 30%.
  7. Для підвищення температури в приміщенні, насамперед, необхідно активувати радіатори водяного опалення. Крім того, необхідно утеплити вікна, стіни, підлоги, лоджії, балкони та вхідні двері.

Отже, необхідно раціонально використовувати енергію та навчитися її берегти. Крім істотної економії грошей при оплаті енергії, споживаючи енергію ефективно, Ви робите дуже важливий внесок у вирішення глобальних проблем екології.