Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Posted by admin on 01.12.2014 in Архів новин |

Профілактика ВІЛ/СНІДу серед підлітків та молоді в Україні є нагальною суспільною проблемою.
Cybb28022014 114Команда «Дослідники», створена в рамках проекту «Діти проти СНІДу», здійснила роз’яснювальну роботу серед учнів 7-8 класів. Члени команди (Грачова Олександра, Хруленко Максим, Ярифа Катерина, Чабан Максими, Жуковський Максим, Славова Поліна, Панасюк Іван, Гавриленко Альона, Богатирчук Костянтин) пропагували здоровий спосіб життя. Захід пройшов під девізом «Життя своє ти бережи і СНІДу завжди – ні – кажи».

Історія дня…

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

Чума 21-го століття, як часто сьогодні називають СНІД, була офіційно відкрита 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань Сполучених Штатів Америки. Синдром набутого імунодефіциту в останні десятиліття поширюється зі швидкістю епідемії.

Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров’я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.

Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання. Заходи Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом традиційно відбуваються із символом цього дня — Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році під час святкування Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.