Дистанційне навчання: як вчитись за комп’ютером, щоб не зіпсувати зір

Posted by admin on 31.03.2020 in Архів новин |

Поради від НУШ.

Як уникнути цифрового напруження очей:
✅ Слідуйте правилу 20-20: кожні 20 хвилин дивитися в далечінь упродовж 20 секунд. Можна додати ще одну 20-ти секундну вправу – хай дитина знайде за вікном 20 дерев/пташок/машин. Встановіть таймер для нагадування, як часто їй варто дивитися в далечінь.
✅Чергуйте читання електронної книги з друкованою.
✅Після онлайн-уроку чи перегляду відеоуроку варто дивитися у вікно впродовж 20 секунд.
✅Зробіть у книжках закладки з певною періодичністю для того, щоб вони нагадували дітям, що час зробити перерву і подивитися у вікно. В електронній книзі скористуйтеся функцією “закладки” для того ж ефекту.
✅Уникайте використання екранів зовні або коли на них потрапляють прямі сонячні промені. Відблиски на екрані можуть викликати серйозну напругу для очей.
✅Відрегулюйте яскравість та контрастність екрану до комфортного рівня.
✅Заохочуйте дитину сидіти з прямою спиною. Неправильна постава може сприяти напрузі м’язів шиї та очей і призводити до головного болю.
✅Введіть правило тримати цифрові носії на відстані від 45 до 60 сантиметрів від очей.
✅Нагадуйте дітям про необхідність моргати перед екраном.