Свято ПУРІМ

Posted by admin on 08.04.2016 in Архів новин |

Ми святкуємо Пурім в пам’ять про чудотворне спасіння єврейського народу від повного винищення в часи царя Ахашвероша (Ксеркса), який правив могутньою імперією.

Пурим Гулида-2016 009

8 квітня 2016 року вперше у школі відзначили одне з самих яскравих та веселих свят єврейського календаря – Пурім.

В цей день діти та дорослі взяли участь у святі, який підготувала класний керівник 1-Б класу Гуліда Валентина Володимирівна разом з учнями та батьками.

Усі учасники отримали солодке привітання з Пурімом.

На святі були присутні:

Гайдар Олександра Євсеївна, Голова громади “Атіква”,

Ярова Євгенія Валентинівна, начальник управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації,

Кудляк Світлана Миколаївна, директор спеціалізованої школи I-III ступенів № 24 ім. О. Білаша з поглибленим вивченням іноземних мов,

Чепурна Лідія Володимирівна, вихователь ДНЗ № 429,

учні, батьки та учителі спеціалізованої школи I-III ступенів № 24 ім. О. Білаша з поглибленим вивченням іноземних мов.

Історія свята…

Пурім, Пур (від давньоперського пур — жереб) — єврейське свято, установлене на згадку порятунку перських євреїв від винищування їх Гаманом, улюбленцем перського царя Ахашвероша (Ксеркса, в V ст. до н. е.).

Сановник царя Гаман замислив згубити всіх євреїв у своїй державі і кидав жереб (пур), щоб дізнатися, коли настане для цього підходящий час. По слову пур свято називається Пурім. Але плани Гамана були зірвані завдяки сміливості і самовідверженості двох людей: єврейки Естер, яка була царицею Ахашвероша і її рідного дядька Мордехая.
Знищення єврейського народу було призначене на 13 адара. Коли євреї дізналися про цей наказ, Мордехай таємно зустрівся з Естер і просив її вплинути на царя Ахашвероша, щоб він відмінив цей наказ.
Естер дуже боялася царя, вона знала, що в нього дуже зле серце і він завжди підтримував Амана. Вона пересилила свій страх і пішла до царя без його виклику, і запросила його і Гамана до себе на свято.
У вечері цар довго не міг заснути і йому читали книгу, в якій записували все, що траплялось за день. Читаючи цю книгу, цар згадав, що не подякував Мордехаю за те, що той врятував йому життя.
Наступного дня він запитав у Амана, щоб той зробив для людини, якій треба подякувати. Аман відповів: «Треба вбрати цю людину в царський одяг, посадити на царського коня і провести по вулицям столиці, а сам ішов по переду і кричав: «Так робить цар з людиною, якій хоче віддячити!».
На другий день цар прийшов до своєї цариці на свято і спитав, чого вона хоче.
На цей раз Естер просила врятувати її і її народ, бо вона єврейка, а Аман дав наказ знищити всіх євреїв.
Тоді цар зрозумів, що Аман весь час обдурював його і тому наказав повісити його на дереві, яке Аман готував для Мордехая, а самого Мордехая призначив міністром.

У це свято прийнято читати сувій Естер (біблійна книга), у якому оповідається про ці події, усіляко веселитися. Під час читання сувою Естер при проголошенні імені Амана звучать спеціальні тріскачки.

Традиційна страва — гоменташі, трикутне печиво чи пиріжки з маком чи іншою начинкою, які прийнято називати «вуха Гамана», хоча це – народна етимологія, яка пішла від співзвуччя “мон” (мак) і “Гомон” (Гаман) у їдиші. Але ця назва кумедним чином широко використовується уже близько двох століть, зокрема, саме в такому вигляді назва печива увійшла у сучасний іврит.

Діти ставлять театральну виставу — Пурімшпіль.

З того часу 14 адара євреї всього світу святкують своє найвеселіще свято Пурім.