М-18: ми можемо більше! Вибори для дітей у школі

Posted by admin on 17.10.2015 in Архів новин |

Всеукраїнський проект з громадянської освіти та політичного виховання «М-18: ми можемо більше! Вибори для дітей та молоді в Україні»У рамках проекту «М18» 17 жовтня 2015 року школа приймала участь в імітаційній грі «Місцеві вибори- 2015: Я голосую за мера!».

Діти радо знайомились зі своїми виборчими правами та процедурою виборів.

2015 355Школярі мали змогу проголосувати за того кандидата на посаду очільника столиці, який їм найбільше до вподоби, але це голосування не впливає на виборчий процес.

Результати голосування є формальні. Але дізнатись думку молодого покоління надзвичайно важливо.

2015 347

Приємно було спостерігати, як діти, усвідомлюючи важливість формування своєї громадянської позиції в суспільстві, вміння свідомо робити свій вибір, ставали учасниками імітаційної гри.

Дякуємо всім, хто не залишився осторонь!

DSC_9220 DSC_9250 DSC_9369 DSC_9245 DSC_9389DSC_9260 DSC_9272 DSC_9325 DSC_9413 DSC_9303 DSC_9416     DSC_9339 DSC_9418DSC_9407 DSC_9394 DSC_9448DSC_9349 DSC_9317 DSC_9488

Всеукраїнський проект з громадянської освіти та політичного виховання «М-18: ми можемо більше! Вибори для дітей та молоді в Україні» (за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА).

Проект є аналогом міжнародної програми громадянського виховання U18, яка реалізується в Німеччині з 1998 року і передбачає залучення дітей і молоді до виборів через імітацію виборчого процесу. У 2013 році у виборах взяли участь майже 200 000 дітей.

Проект є освітнім і принципово політично нейтральним.

Мета проекту: Допомогти учнівській молоді, які не досягли 18 років і не мають права виборчого голосу, зрозуміти сутність основного механізму демократії – виборів та взяти участь в імітаційній грі «Місцеві вибори- 2015: Я голосую за мера!», яка максимально наближена до процесу проведення реальних виборів, що в Україні відбудуться 25 жовтня.

•  підвищити  компетентність учителів і старшокласників з питань демократичного громадянства та основних прав людини;
  • формувати у дітей і молоді здатність зайняти активну громадянську позицію в суспільстві, вміння свідомо робити свій вибір;
  • розвивати критичне мислення у дітей та молоді учнів, для творчого підходу до процесу навчання у вчителів.

17 жовтня 2015р. усі діти та молодь Києва, Ірпеня та Запоріжжя за бажанням взяли участь у  голосуванні за вибори мера. Всі, кому М18, прийшли в заклади освіти, що виявили бажання в цей день стати «виборчими дільницями», отримали «виборчий бюлетень», який максимально повторює реальний бюлетень  і проголосували за кандидатуру мера.

Національний координатор проекту М18 – Паращенко Людмила, голова ГО “Агенція розвитку освітньої політики”, директор Київського ліцею бізнесу, доктор наук з державного управління

Координатор проекту в центральному регіоні – Роменська Аніта[email protected]

Координатор проекту в південно-східному регіоні – Гредінарова-Привалова Яна,  [email protected]

Координатор проекту в Київській області – Панчук Тетяна, [email protected]

9 – 11 жовтня пройшли українсько-німецькі семеніри для педагогів “ЗМІЦНЕННЯ ДЕМОКРАТІЇ В УКРАЇНІ ЗАВДЯКИ ГРОМАДЯНСЬКІЙ ОСВІТІ І ПОЛІТИЧНОМУ ВИХОВАННІ МОЛОДІ”.

Додаткова інформація: http://www.m18.org.ua/