Увага!!! Конкурс дитячої творчості «Охорона праці очима дітей»

Posted by admin on 12.01.2017 in Архів новин |

Організація та проведення конкурсу складається з двох етапів:

І етап конкурсу протягом січня – лютого 2017 р. – відбірковий;

ІІ етап конкурсу березень-квітень 2017 року –  фінал та оголошення переможців.

ПЛАН ЗАХОДІВ з організації та проведення конкурсу дитячої творчості

«Охорона праці очима дітей»

№ п/п Зміст заходів Термін виконання Відповідальні за виконання
1 Розміщення на офіційному сайті школи умов, організацію, хід та результати проведення конкурсу дитячої творчості «Охорона праці очима дітей» впродовж проведення конкурсу Піскарьова Т.М.
2 Проведення відкритих уроків на тему: «Охорона праці очима дітей» впродовж проведення конкурсу Класні керівники
3 Організації та проведення екскурсій-оглядів безпечних технологій виробництв для учнів старших класів з метою висвітлення цінностей дотримання правил безпеки на виробництві та формування масової свідомості молоді впродовж проведення конкурсу Валуйська Ю.Є.

Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку

Конкурс дитячої творчості “Охорона праці очима дітей” (далі – конкурс) проводиться з метою :

-привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці;

-формування активно-свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних аспектах духовного, соціально-економічного, політичного та культурного життя суспільства;

-виховання високої культури безпеки праці на виробництвах України у молоді, як майбутніх роботодавців та працівників;

-виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді;

-зміцнення позитивного іміджу органів Держпраці.

Конкурс сприяє підвищенню інтересу дітей та молоді шкільного віку до поглибленого вивчення проблем у сфері охорони праці.

Організація конкурсу

Конкурс організовується і проводиться Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві (далі – Територіальне управління).

Конкурс складається з двох етапів:

перший етап конкурсу протягом січня – лютого 2017 р. – відбірковий;

другий етап конкурсу березень-квітень 2017 року –  фінал та оголошення переможців.

Умови участі у конкурсі

Учасники конкурсу є учні, вихованці, слухачі загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, дитячих будинків трьох  вікових груп:

• перша група – автори робіт віком від 6  до 10 років;
  • друга група – автори робіт віком від  11 до 14 років;
  • третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за   напрямом художньої творчості – малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою промислової безпеки та охорони праці, зокрема, безпечного ведення робіт у гірничій промисловості, машинобудуванні, будівництві, транспорті та зв’язку, в агропромисловому та хімічному комплексах, газовому господарстві та соціально-культурних сферах тощо.

Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовами конкурсу.

Роботи, надіслані на конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Наданням роботи на конкурс автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію твору без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані органами Держгірпромнагляду для передачі у дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади, виставки, телебачення тощо.

Малюнки  мають відповідати таким вимогам:

1. На конкурс подаються малюнки у довільній графічній, живописній формах виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.
  2. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А-2.
  3. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.
  4. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити українською мовою:
  • назву роботи;
  • прізвище, ім’я, по батькові  та дату народження автора;
  • місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон;
  • сферу діяльності батьків;
  • назву навчального закладу;
  • прізвище, ім’я, по батькові   методичного керівника.

Критерії оцінювання конкурсних робіт:

– актуальність теми;

– практичне значення;

– доцільність наданих рекомендацій та порад, використання знаків безпеки;

– оригінальність та оформлення;

– ступінь самостійності автора у виконанні роботи;

– якість роботи.

Фінальна частина конкурсу (другий етап).

Для визначення переможців конкурсу  організовується засідання журі.

Склад журі затверджується керівником Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві. До складу журі включаються представники Територіального управління, представники освітянської галузі, засобів масової інформації, мистецтвознавці та інші.

Результати засідань журі оформляються відповідними протоколами, які підписуються усіма членами журі.

Журі визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт. Переможці урочисто нагороджуються відповідними дипломами, нагородами, цінними подарунками, їх список оприлюднюється на офіційному сайті Територіального управління та сайтах підприємств, що належать до сфери Держгірпромнагляду (далі – офіційні сайти).

Проводиться виставкова експозиція робіт учасників, організовується показ у засобах масової інформації, на офіційних сайтах з відповідними коментарями про автора, сферу діяльності його батьків.