Свято приходу весни

Posted by admin on 01.03.2013 in Архів новин |

Свято приходу весни Все прокидається поволі,

зі сну зимового встає.
Радіє гай, радіє поле,
земля поталу воду п’є.

Скресає іщезає крига,
бурульки падают з дахів,
і вітерець прозорокрилий
додому підганя птахів.

А в лісі на галяві теплій
поміж ялинок запашних
уперше спалахнув метелик –
тендітний вогничок весни.

А.Костецький

1-го березня відзначається надзвичайно світла та радісна подія — свято приходу весни. Довгоочікувану весну прийнято було зустрічати ще за часів язичників.

«Навесні навіть чобіт чоботу шепоче на вушко щось ніжне»— Еміль Лагідний

Традиція вшанування весни, яку уособлює прекрасна дівчина, збереглася і до наших часів.

Легенда свідчить, що колись Сонце зійшло на землю в образі прекрасної діви. Але злий Змій закрив красуню в своєму палаці. І в цю мить все навколо змінилося: замовкли птахи, перестали веселитися діти, світ став похмурим і сумним. Врятувати Сонце зважився тільки один молодець. Він шукав палац, в якому захована дівиця, цілий рік. В нерівній боротьбі юнак переміг Змія та визволив Сонце.

Після цього ожила вся природа, але цього вже не зміг побачити молодець, оскільки був сильно поранений і помер. Його кров капала на білий сніг, який поступово починав танути. І на цьому місці виросли прекрасні проліски.

Свято приходу весниЗараз під час свята приходу весни прийнято розповідати цю легенду.

Незмінними атрибутами цього дня є квіти, зокрема проліски, які стали вісниками приходу весни.

У наш час свято приходу весни широко відзначають в Молдавії, Румунії та Болгарії.

«Весна — це справжнє відродження, шматочок безсмертя»— Г.Д. Торо